Julia

letní jablka k přímé konzumaci

Odrůda jablek Julia se vyznačuje středně velkými plody s krémovou dužinou, která má sladce navinulou, aromatickou a velmi dobrou chuť. Sklízí se koncem července až začátkem srpna. Plody je vhodné ihned konzumovat, nebo skladovat nejvýše 1 měsíc. Jablka se snadno přepravují, protože jsou odolná proti otlačení.

Denár

zimní jablka s příjemnou a aromatickou chutí

Podzimní jablka Denár jsou středně velká až větší. Mají kulovitý až kuželovitý tvar. Nažloutlou a značně šťavnatou dužinu překrývá tenká čistá slupka, která je při dozrávání mírně mastná. Jablka Denár sklízíme začátkem září, konzumně dozrávají v listopadu. Uskladněná vydrží od konce prosince až do ledna.

Melodie

kyselejší jablka vhodná i pro diabetiky

Plody Melodie středně velkého kuželovitého tvaru mají fialový povrch s ojíněním. Dužina jablek je křehkášťavnatá, aromatická s jemnou nakyslostí – ideální i pro diabetiky. Jablka sklízíme v polovině září, konzumní zralost začíná v listopadu. Uskladněná vydrží do února.

Rosana

jablka skladovatelná do dubna

Středně velké plody s tlustou, hladkou a mírně mastnou slupkou jsou tužší, šťavnaté a aromatické. Sklizňová zralost nastává koncem září. Jablka jsou ke konzumaci od prosince. Kvalita jablek narůstá s délkou skladování – nejzazší měsícem spotřeby je duben.

Williamsova

letní máslová hruška k rychlé spotřebě

Hrušky jsou velké, baňatého tvaru, často s hrbolatým povrchem. Zralé mají žlutou slupku a jejich chuť je velmi příjemná, sladce navinulá, kořenitá. Plody sklízíme na konci srpna a dozrávají další týden. Nelze je dlouhodobě skladovat – hodí se k okamžité konzumaci či zpracování: Na sušení, zavaření, nebo do pálenek.

Rubína - jablka - Ovoce Vilímek - Brumov

Chcete být informováni o tom, co se aktuálně v našich sadech děje?

 

V okolí Brumova-Bylnice pro Vás pěstujeme zdravé ovoce

Zajímá vás, co je potřeba udělat pro to, aby i Vaše plody byly hezké a lákavé napohled?

Nebo kdy budete moci zdarma ochutnat ovoce z Bílých Karpat?

Děkuji, Vaše přihlášení proběhlo úspěšně.